Obec Velké Karlovice
Obec
Velké
Karlovice

Dobrovolnické centrum MUNI POMÁHÁ

Dobrovolnické centrum MUNI 1

MUNI POMÁHÁ je dobrovolnické centrum, které vzniklo na Masarykově univerzitě v reakci na první koronavirovou krizi. V první vlně disponovalo centrum přes 4 500 dobrovolníky a podařilo se mu vyřešit přes 2 500 žádostí o pomoc jak od jednotlivců, tak institucí.
Centrum zajišťuje pomoc i během aktuálně probíhající druhé vlny a nabízí opět pomoc.

S čím pomáháme
Pomáháme ohroženým skupinám a lidem v karanténě s nákupy, vyzvedáváním léků, venčením psů, hlídáním a doučováním dětí. Zajišťujeme pomoc v organizacích – posílení personálu (nemocnice, zařízení sociální péče), skupinové hlídání dětí, posílení krizových linek.

Jakou máme dosavadní zkušenost a kde vidíme prostor pro spolupráci
Zatímco na jaře byly časové možnosti dobrovolníků takřka neomezené, nyní se musí věnovat kromě dobrovolnictví i práci a studiu. Již jsme si ověřili, že jsme schopni zajišťovat pomoc nadále i za těchto podmínek, ale se zapojením většího množství dobrovolníků, kteří jednotlivě mají méně času než dříve. Náš systém umí efektivně a rychle propojit poptávku po dobrovolnících s nabídkou, podmínkou je ale dostatečná dobrovolnická základna. V rámci Brna ji máme, ale informaci, že se lidé mohou registrovat jako dobrovolníci, potřebujeme předat co nejvíce lidem i ve vaší oblasti. Pokud tedy můžete sdílet informace ze sekce – Jak se zapojit jako dobrovolník – budeme rádi.
Daleko častěji než na jaře se na nás obrací nemocnice a zařízení sociálních služeb, ve kterých je často situace kritická. Jsme rádi, že se nám i v této oblasti daří rychle pomáhat, dobrovolníky jsme schopni i dopravovat na místo potřeby. Především v oblasti pomoci organizacím, kde vnímáme situaci jako nejurgentnější, nabízíme v případě potřeby svou pomoc. Na řadě míst jsme v koordinaci s místními dobrovolnickými centry a organizacemi.

Jak se zapojit jako dobrovolník
Hledáme dobrovolníky, kteří s námi chtějí pomáhat a to i ve vašem regionu! Nejjednodušším způsobem je stažení naší mobilní aplikace MUNI POMÁHÁ. Aplikace dobrovolníkovi umožňuje přihlašovat se k žádostem o pomoc a přijímat upozornění ve chvíli, kdy dobrovolnické centrum přijme novou žádost o pomoc, která odpovídá jeho dobrovolnickým preferencím.

Jak si říct o pomoc
Pokud potřebujete pomoc dobrovolníků, stačí nás kontaktovat jedním z následujících způsobů:
Vyplňte formulář pro jednotlivce.
Vyplňte formulář pro organizace.
Volejte na číslo 549 498 800.
Pište SMS se svým jménem na číslo 775 855 633 / 775 855 636 a my se vám následně ozveme.
Pište na e-mail pomoc@muni.cz.

Kontakt
Ing. Barbora Hauserová
Koordinátorka dobrovolník
mail@munipomaha.cz
775 862 304
www.munipomaha.cz

Datum vložení: 13. 11. 2020 13:13
Datum poslední aktualizace: 13. 11. 2020 13:15
Autor: Správce Webu

Aktuální počasí

Počasí dnes:

4. 12. 2020

zatazeno

Bude oblačno až zataženo. Denní teploty 3 až 7°C. Noční teploty 4 až 0°C.

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Mobilní aplikace

V obraze

Google playApp Store